Menu Zavřeno

MČR dospělých 2022 – Bronzový Jan Janoštík

O tomto víkendu se odehrálo v O2 universum v Praze Mistrovství České republiky dospělých 2022. Na tomto mistrovství bylo ve velkém počtu vidět i Jihočechy.

Dvouhra mužů:

Nejlépe se dařilo Janu Janoštíkovi (Sokol České Budějovice), který dokázal obhájit loňské 3. místo. V semifinále svedl třísetovou bitvu proti Jiřímu Královi. Další jihočeská naděje Daniel Dvořák (Sokol České Budějovice) překvapil všechny vítězstvím na druhým nasazeným hráčem Lukášem Holub a s celkovým 5. místem může být určitě spokojen. Do druhého kola pak postoupil Jindřich Kukač (Sokol Křemže) a svou premiéru si pak odbyl Patrik Fuciman (SKB Český Krumlov).

Dvouhra žen:

Mezi ženami pak předvedla výborný výkon Lucie Černá (SKB Český Krumlov), která si dokázala poradit s českou nadějí Tallulah van Coppenolle a tím i postup mezi osm nejlepších. Tam už nestačila na další českokrumlovskou odchovankyni Sabinu Milovou a s turnajem se rozloučila krásným 5. místem. Svoji premiéru si pak odbyla Viktorie Hulcová (SKB Český Krumlov).

Čtyřhra mužů:

I v této disciplíně se měli hojné zastoupení. Bohužel z osobních důvodů museli odstoupit favorité soutěže Jaromír Janáček – Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov). Do čtvrtfinále postoupila dvojice Jindřich Kukač – Petr Beran (Sokol Křemže). Do druhého kola pak postoupila dvojice Jan Janoštík – Michal Hubáček. Nejmladší dvojice Daniel Dvořák s Janem Rázlem bohužel nepostoupili z prvního kola.

Čtyřhra žen:

Mezi ženami pak obsadila 9. místo dvojice Viktorie Hulcová – Veronika Kudláčková (ČZ Strakonice).

Smíšená čtyřhra:

Pár Petr Beran – Michaela Zelinková postoupil do druhého kola a pár Marek Jakeš – Viktorie Hulcová bohužel nepřestáli nástrahy kola prvního.

Posted in Výsledky