Menu Zavřeno

MČR dospělých 2021 – Stříbro a bronz míří na Jih

O tomto víkendu se odehrálo odložené Mistrovství České republiky dospělých. Do pražských Štěrbohol dorazila nejen celá česká špička, ale také početná výprava Jihočechů.

Na obhajobu titulu ve čtyřhře mužů se chystala českokrumlovská dvojice Jaromír Janáček – Tomáš Švejda. Druhý jmenovaný bohužel před MČR onemocněl a nemohl nastoupit. Míra se rozhodl na MČR startovat a tak využil dlouholetého přátelství s oddílem Rychnova nad Kněžnou a nastoupil po boku Pavla Maňáska, účastníka nedávného ME U17.

Narychlo sestavený pár ale zabojoval a na turnaji vybojoval stříbrnou medaili, když podlehli až ve finále naší nové deblové reprezentační dvojici Adam Mendrek – Ondřej Král 15:21 a 15:21.

Krásné 5. místo pak obsadili Jindřich Kukač – Petr Beran (oba Sokol Křemže) a svou premiéru si odbyl Štěpán Kalbáč (ČZ Strakonice), který nastoupil po boku Jana Fialy (Astra Praha).

Ve dvouhře mužů jsme pak měli zástupce tří jihočeských oddílů – Jindřicha Kukače (Sokol Křemže), Jana Janoštíka (Sokol České Budějovice) a a Patrika Fucimana.

Svou první medaili na MČR dospělých ve dvouhře vybojoval Jan Janoštík. Ten po nervy drásajícím prvním kole, kde porazil Michala Morávka 23:21 a 27:25, si vyšlápl na třetího nasazeného Lukáše Holuba. V sobotu pak v přímém boji o medaile s přehledem porazil Jana Viktoru. V semifinále pak podlehl pozdějšímu vítězi Janu Loudovi.

Zbývající singlisté Jindra Kukač a Patrik Fuciman podlehli svým soupeřům hned v prvním kole.

Ve dvouhře žen nastoupila na kurty Lucie Černá (SKB Český Krumlov), která se vrací na kurty po mateřské pauze. Lucku zastavila až ve čtvrtfinále pozdější vítězka Tereza Švábíková. Pro Lucku to pak znamenalo 5. místo na MČR.

Lucka také nastoupila spolu s Bertou Ausbergerovou ve čtyřhře žen, kde pak dokázaly postoupit do druhého kola.

Ve smíšené čtyřhře jsme pak měli jediné zástupce a to Štěpána Kalbáče (ČZ Strakonice) a Zuzanu Matouškovou (Sokol Křemže). Bohužel stopku jim vystavila hned v úvodním zápase Jaroslav Holeček – Anežka Nováčková.

Posted in Nezařazené, Výsledky