Menu Zavřeno

JIHOČESKÝ SPORTOVEC – ŠVEJDA A JANÁČEK SEDMÍ

Netradiční formou, vzhledem k panující epidemii, proběhlo ocenění tradiční ankety Jihočeský sportovec roku 2020. Výsledky 56. ročníku byly ve středu 13. 1. vyhlášeny v klubovně Pedagogu bez účasti veřejnosti a za dodržení příslušných vládních opatření pouze prvním třem.

Ovšem mezi jihočeskou desítkou se objevili i badmintonisti a členové našeho klubu Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, kteří v anketě Deníku jižní Čechy obsadili cenné 7. místo.

Kluci se již třetím rokem intenzivně věnují čtyřhře pod vedením trenéra Radka Votavy. V nelehkém a omezeném roce 2020 se jim i tak podařilo vybojovat, zejména v první třetině roku, několik dobrých výsledků. Obhájili mistrovský titul ve čtyřhře z národního šampionátu, byli součástí mužského družstva na ME družstev mužů a žen ve Francii, na kterém mimo jiné odehráli tři kvalitní zápasy včetně dvou výher a na mezinárodním mistrovství Slovenska vybojovali bronzové medaile. Stále probíhající situace s Covidem-19 jim bohužel znemožnila další část roku a možnost dalších turnajů.

Z toho důvodu nebylo ani odehráno Mistrovství Evropy dospělých 2020 na Ukrajině, na které se úspěšně kvalifikovali díky 74. místu na světovém žebříčku, jenž okupují i v těchto dnech, jelikož světový žebříček byl zamražen a kluci nedočkavě očekávají návrat na mezinárodní scénu po téměř už ročním turnajovém výpadku.

Autor článku: Radek Votava

Posted in Aktuality