Menu Zavřeno

Mistrovství Evropy juniorů Finsko – jednotlivci

Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) a Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov) nastoupili na MEJ 2020 i v soutěži jednotlivců. I přestože výsledky asi nejsou takové, jako všichni očekávali, není třeba je zatracovat.

Honza podlehl v úvodním utkání Alexu Lanierovi z Francie jednoznačně 7:21 a 9:21. Zápas mu vůbec nesedl a do hry se prakticky nedostal. Teď už jen co nejrychleji zapomenout, poučit se z chyb a pustit se do dalšího tréninku.

Ve smíšené čtyřhře se ukázali oba Jihočeši. Honza po boku Tallu van Coppenolle a Tomáš s Luckou Krpatovou. Tomáš s Luckou bohužel hned v úvodním utkání nastoupili proti třetímu nastavenému dánskému páru Marcus Rindshoj – Mette Werge, kterému podlehli 14:21 a 15:21. Honza s Tallu v úvodním utkání porazili ve dvou setech finský pár Juuso Kuoppala – Noora Nokkala 23:21 a 21:11. Ve druhém kole pak podlehli dánské mixové dvojici Wiliam K. Boe – Frederike Ostergaard 15:21 a 17:21.

Tomáš se představil s Adama Ehmem ještě ve čtyřhře juniorů, kde nestačili na šesté nasazené Němce Kiliana Ming-Zhe Mauera – Matthiase Schnabela až v těsných koncovkách 20:22 a 20:22.

Posted in Aktuality