Propozice

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

Ohlédnutí za prací RSC JČ

Publikováno: 22. 7. 2015  Autor: Radek Votava
Trenéři Radek Votava a Pavel Florián hodnotí práci Regionálního sportovního centra JČ za sezónu 2014/2015.
OHLÉDNUTÍ ZA PRACÍ REGIONÁLNÍHO SPORTOVNÍHO CENTRA JČ

Každé pondělí po celou uplynulou sezónu se opět ke společnému tréninku scházeli hráči a hráčky zařazení do RSC Jižní Čechy. Pravidelné společné tréninky probíhaly od 16:30 do 18:30 hodin a v průběhu sezóny jednoznačně prokázaly své opodstatnění. Díky kvalitnímu sparingu, který si kluci a holky navzájem dělají, doplněnému navíc o některé nejlepší hráče našeho klubu se pro velkou většinu jihočeských borců z pondělního tréninku stala jejich nejkvalitnější tréninková jednotka v týdnu.

Pavel Florián, který se na přípravě hráčů hlavně v první části sezóny také podílel, k tomu dodává: „Podstata tkví v tom, že se trenéři snaží vést hráče k tomu, že tohle není trénink, který by jim nahrazoval přípravu doma v jejich klubu, ale trénink, který mají k dispozici navíc nad to, co jsou zvyklí dělat. Letošní „erescéčko“ ale nebylo vždy jen o hraní kombinací, nastřelování míčků a jiných badmintonových cvičeních. Svůj prostor dostala i kondiční příprava ať už na atletickém stadionu (to spíš na podzim) anebo přímo ve sportovní hale. Díky tomu měli jihočeští talenti k dispozici komplexní tréninkový program.“

 
Jihočeský kraj má nyní velice talentovanou juniorskou generaci, což se potvrdilo ve výsledcích různých celostátních mistrovství nebo naposledy na Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni, odkud Jihočeši přivezli hned několik medailí.
 
Že se všichni, kdo na tréninky RSC chodili, průběžně zlepšovali, tak viděli nejen trenéři, ale bylo to vidět i na turnajích samotných, a to je moc důležité.

Radek Votava, hlavní trenér RSC, k tomu dodává:„Od příštího roku bude model přípravy RSC (i kvůli změnám připravovaným ČBaS) trochu jiný. Pondělní odpolední trénink zůstává, ale k němu přibudou ještě další tréninkové hodiny. Pevně věřím, pokud tato situace nastane, že ji zvládneme a vše prospěje zejména hráčům. Když k tomu připočteme, že několik společných tréninků bylo otevřeno i těm nejpracovitějším z kategorie U13, tak by to mohl být ideální systém přípravy. Jsem také moc rád, že se do celého projektu aktivně zapojil Pavel Florián, v uplynulé sezoně ještě aktivní mezinárodní hráč, reprezentant České republiky a trenér našeho klubu. Nová krev je nový elán a s vlastní filozofií, že se nesmí nic děla napolovic. Ideální člověk do tohoto projektu. Jeho zkušenosti jsou pro mladé k nezaplacení. Moc mu děkuji za jeho čas a energii a to samé poděkování je pro Jiřího Frendla, třetího trenéra do party, který se věnoval spíše těm mladším. Poděkovat bych chtěl ale všem hráčům a hráčkám za přístup a také jejich rodičům za jejich obětavost.“ 
 
 

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál