Propozice

25. 1. 2019
Turnaj Grand Prix ČR "D" dospělých, Strakonice

26. 1. 2019
Turnaj PŘÍPRAVEK + MINIBADMINTONU, České Budějovice

17. 2. 2019
Turnaj Grand Prix ČR "D" - kat. U13, České Budějovice

18. 2. 2019
Soustředění OTP č.4, Český Krumlov

25. 3. 2019
Soustředění OTP č.5, Český Krumlov

15. 4. 2019
Soustředění OTP č.6, Český Krumlov

6. 5. 2019
Soustředění OTP č.7, Český Krumlov

27. 5. 2019
Soustředění OTP č.8, Český Krumlov

Ohlédnutí za prací RSC JČ

Publikováno: 22. 7. 2015  Autor: Radek Votava
Trenéři Radek Votava a Pavel Florián hodnotí práci Regionálního sportovního centra JČ za sezónu 2014/2015.
OHLÉDNUTÍ ZA PRACÍ REGIONÁLNÍHO SPORTOVNÍHO CENTRA JČ

Každé pondělí po celou uplynulou sezónu se opět ke společnému tréninku scházeli hráči a hráčky zařazení do RSC Jižní Čechy. Pravidelné společné tréninky probíhaly od 16:30 do 18:30 hodin a v průběhu sezóny jednoznačně prokázaly své opodstatnění. Díky kvalitnímu sparingu, který si kluci a holky navzájem dělají, doplněnému navíc o některé nejlepší hráče našeho klubu se pro velkou většinu jihočeských borců z pondělního tréninku stala jejich nejkvalitnější tréninková jednotka v týdnu.

Pavel Florián, který se na přípravě hráčů hlavně v první části sezóny také podílel, k tomu dodává: „Podstata tkví v tom, že se trenéři snaží vést hráče k tomu, že tohle není trénink, který by jim nahrazoval přípravu doma v jejich klubu, ale trénink, který mají k dispozici navíc nad to, co jsou zvyklí dělat. Letošní „erescéčko“ ale nebylo vždy jen o hraní kombinací, nastřelování míčků a jiných badmintonových cvičeních. Svůj prostor dostala i kondiční příprava ať už na atletickém stadionu (to spíš na podzim) anebo přímo ve sportovní hale. Díky tomu měli jihočeští talenti k dispozici komplexní tréninkový program.“

 
Jihočeský kraj má nyní velice talentovanou juniorskou generaci, což se potvrdilo ve výsledcích různých celostátních mistrovství nebo naposledy na Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni, odkud Jihočeši přivezli hned několik medailí.
 
Že se všichni, kdo na tréninky RSC chodili, průběžně zlepšovali, tak viděli nejen trenéři, ale bylo to vidět i na turnajích samotných, a to je moc důležité.

Radek Votava, hlavní trenér RSC, k tomu dodává:„Od příštího roku bude model přípravy RSC (i kvůli změnám připravovaným ČBaS) trochu jiný. Pondělní odpolední trénink zůstává, ale k němu přibudou ještě další tréninkové hodiny. Pevně věřím, pokud tato situace nastane, že ji zvládneme a vše prospěje zejména hráčům. Když k tomu připočteme, že několik společných tréninků bylo otevřeno i těm nejpracovitějším z kategorie U13, tak by to mohl být ideální systém přípravy. Jsem také moc rád, že se do celého projektu aktivně zapojil Pavel Florián, v uplynulé sezoně ještě aktivní mezinárodní hráč, reprezentant České republiky a trenér našeho klubu. Nová krev je nový elán a s vlastní filozofií, že se nesmí nic děla napolovic. Ideální člověk do tohoto projektu. Jeho zkušenosti jsou pro mladé k nezaplacení. Moc mu děkuji za jeho čas a energii a to samé poděkování je pro Jiřího Frendla, třetího trenéra do party, který se věnoval spíše těm mladším. Poděkovat bych chtěl ale všem hráčům a hráčkám za přístup a také jejich rodičům za jejich obětavost.“ 
 
 

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál