Propozice

25. 5. 2019
Valná hromada JčBaS, Sokolovna České Budějovice

25. 5. 2019 - 26. 5. 2019
Školení trenérů IV. třídy, Český Krumlov

25. 5. 2019 - 26. 5. 2019
Soustředění OTP č.8 - starší, Český Krumlov

27. 5. 2019
Soustředění OTP č.9 - mladší, Český Krumlov - ZRUŠENO

14. 7. 2019 - 20. 7. 2019
Letní kondičně-badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

Soustředění OTJ Jižní Čechy (18.2.2019)

Publikováno: 20. 2. 2019  Autor: Radek
V pondělí 18.2.2019 se sešly v českokrumlovské hale jihočeské naděje kategorie U11 a mladších na svém prvním soustředění pod hlavičkou Oblastní talentové přípravy.
 V pondělí 18. února proběhlo v Českém Krumlově v pořadí čtvrté celodenní soustředění, tentokrát pro hráče U-11 a mladší. Série jednodenních kempů, které probíhají pro záštitou pod záštitou Jihočeského badmintonového svazu a jsou financovaná grantem Jihočeského kraje, začínají nést své ovoce.

Starší hráči mají za sebou již tři společná pondělí setkání a čeká je ještě jedno a poté i jedno víkendové. Pro mladší to bylo první setkání, určitě ale ne poslední do konce tohoto roku.

Za vedení trenérů Radka Votavy, Jiřího Frendla, Jaromíra Janáčka a Tomáše Švejdy pracovalo jednadvacet hráčů z badmintonových klubů Jihočeského kraje celkem pět hodin na základech badmintonových dovedností. Pracovalo se na backhandovém i forehandovém držení a hlavně na pochopení provádění obou úderů jak spodní, tak u Fh i horní. Nedílnou součástí byly první ukázky pohybu na přední rohy a také obratnostní cvičení. Hala byla maximálně využita i o přestávkách, protože děti jsou neposedné. U oběda jim pěkně hráli Mirek s Tomášem a to v letošním finále mistrovství České republiky dospělých.

 Den utekl jako voda a odezva účastníků byla velice positivní. Trenéři to kvitují jako velmi dobrý základ pro další rozvoj mladých badmintonistů a pomoc tréninkům v mateřských klubech.

 Radek Votava dodává: Chtěl bych nejprve poděkovat všem trenérům za přístup a vedení tréninků. Práce tu bylo pro čtyři trenéry opravdu hodně. Hráčům a hráčkám děkuji za přístup, pozornost a velkou snahu provádět všechna cvičení na co nejlepší možné úrovni. Byla radost s vámi pracovat a věřím, že se společně na tréninkovém kurtu ještě potkáme a zase se společně o kousek posuneme dál. Ale nejvíce práce uděláte doma v klubech, tak na to prosím myslete a snažte se nejméně stejně tak skvěle, jako tomu bylo v pondělí. Pomůžete tak svým trenérům a dáte jim daleko větší prostor vám pomoci“.

 

Tato soustředění, která organizuje Jihočeský badmintonový svaz, jsou spolufinancovaná z dotačního programu Jihočeského kraje.

 
 
 
 
 
 
 
Foto: SKB Český Krumlov

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál