Propozice

14. 7. 2019 - 20. 7. 2019
Letní kondičně-badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

Výsledky Veletržního poháru 2012, Křemže

Publikováno: 23. 7. 2012  Autor: MUDr. Václav Koudelka
21.července se v tělocvičně Základní školy v Křemži hrál 21. ročník badmintonového turnaje o "Veletržní pohár".
Tradiční a mezi badmintonisty oblíbená akce každoročně přitáhne badmintonisty nejen z jihu Čech. Rádi využijí příležitost zahrát si svůj oblíbený sport a v období příprav na blížící se novou sezónu setkat se s přáteli a příznivci. Pro mnohé je pak turnaj zajímavý i tím, že soupeřící páry jsou sestaveny těsně před zahájením soutěže losem z přihlášených jednotlivců.
 
 
Startovní listina toho letošního turnaje čítala dvacet badmintonistů ze sedmi oddílů. Los pak určil deset vyrovnaných párů, které se pro dopolední soutěžení rozdělily do dvou skupin. Ve skupinách hrály dvojice systémem každý s každým a hned od začátku byly boje natolik vyrovnané, že do posledních zápasů nebylo jisté jaké bude konečné pořadí. To pak mělo určit soupeře do odpoledních utkání o konečné umístění. Mnohdy musel při rovnosti bodů určit pořadí počet míčků odehraných během celého dopoledne.
 
Odpolední program turnaje zahájila semifinálová utkání, která měla rozhodnout mezi dvěma prvními páry z každé skupiny o tom, která dvojice postoupí do "velkého finále" o první místo a které páry se utkají v zápase o třetí příčku. Oba zápasy se vyznačovaly badmintonem výborné úrovně, který byl často odměněn potleskem početného publika. Oba zápasy končily těsnými výsledky. Jeden z nich dokonce v prodloužení třetího – rozhodujícího – setu 26:24.
 
Po dohrání semifinále přišly na řadu utkání o konečné umístění. V souboji o konečné deváté místo proměnili své zkušenosti Bednář jun. a Kovář (Spoje Praha, Křemže) ve vítězství nad párem Rokůsková, Jelínek (Kladno, Vodňany). Osmá příčka patří dvojici Martin Koudelka, R.Senk (Křemže, Gmünd), kteří podlehli po boji ve třech setech domácí smíšené dvojici V. Koudelka, E. Sklářová a přenechali jim sedmou příčku. Šestí skončili J. Bednář st. a R. Jindrová, kteří podlehli páté dvojici Kukač, Honnerová (Křemže, Meteor Praha).
 
O třetí místo se v "malém finále" utkala domácí dvojice P. Pirtyák, Mi. Koudelková s párem P. Homolka, V. Sklář (Kladno, Křemže). Domácí pár splnil papírové předpoklady – i když ve vyrovnaném souboji. Pirtyák s Koudelkovou vyhráli 2 x 21:19 a obsadili bronzovou příčku.
 
 
Utkání o první místo nemělo jednoznačného favorita. Na jedné straně stáli vynikající domácí mladíček P. Beran se zkušeným L. Holcem (Sezimovo Ústí). Proti nim se postavili výborně hrající domácí zkušený Michal Koudelka a poměrně málo zkušený B. Beneš (Chvojkovice), kteří se během turnaje rychle sehráli – přesto jejich naděje na konečné vítězství byly menší. To se také potvrdilo během prvního finálové setu, kde Beran s Holcem dominovali. Druhý finálový set už byl vyrovnaný a dramatický do konce. I v něm si vítězství nenechali uniknout Beran a Holec a stali se tak vítězi XXI. ročníku Veletržního poháru.
 
 
Celý turnaj se odehrál za velkého zájmu přihlížejících diváků, kteří často odměnili po právu potleskem výkony každého z hráčů. Domácí pak potěšil vítězný návrat na kurty mladičkého P. Berana, který ze zdravotních důvodů musel vypustit závěr minulé sezóny. Doléčil potíže, potrénoval a vrátil se na kurty v dobré formě.
 
Závěrečné vyhlášení vítězů s předáním hodnotných věcných cen, které věnovali sponzoři místního badmintonového oddílu, pak bylo završením příjemně stráveného dne.
 
MUDr. Václav Koudelka
 
 

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál