Propozice

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

VICTOR GPA U15 Aš 2019

Publikováno: 13. 5. 2019  Autor: Linda
Dvě zlaté medaile vybojoval Daniel Dvořák (Sokol České Budějovice) na GPA U15. Stříbrnou medaili pak přidal jeho jmenovec a klubový spoluhráč David Dvořák. Blahopřejeme.
 O víkendu se odherálo GPA U15 v Aši. Mezi startujícími byli i Jihočeši. Nejlépe se vedlo Danielu Dvořákovi (Sokol České Budějovice), který zvítězil ve dvouhře chlapců a s Janem Rázlem ve čtyřhře chlapců. V této disciplíně pak obsadil David Dvořák (Sokol České Budějovice) s Pavlem Hrubcem druhé místo.
 
Blahopřejeme.
 
Roman Dvořák o turnaji: V daleké Aši se sešlo 75 nejlepších hráčů kategorie U15, aby se utkali na 2. republikovém GPA této kategorie. 
Mezi nimi byli i dva naši hráči, Daniel a David.
Davidovi se turnaj povedl,  ve dvouhře vybojoval dvě cenné výhry nad Davidem Divišem a Petrem Hnilicou a svojí bojovností se dostal až do čtvrtfinále.
Tady již nestačil na Jana Rázla, ale v prvním setu to byl velmi dobrý výkon.  Ve druhém se pak již projevila herní vyzrálost soupeře, ale i tak zasloužené 5. místo.  Ve čtyřhře spojil síly s Pavlem Hrubcem a byla to dobrá volba. Sice se jim také nevyhnuly chyby, ale v pravou chvíli vždy dokázali zabrat a zvítězit. Po prvním vítězství nad mladou dvojící Simon, Srnec absolvovali vítězně dva tříseťáky – Diviš a Vrbka v kole druhém a nasazená dvojice Běhounek, Pálinkáš v semifinále.  Až ve finále nestačili na Daniela s Honzou, ale zasloužené 2. místo je odměnou za jeho působení na turnaji.
Danielovi tentokrát nevyšel mix. První zápas ještě skončil hladkou výhrou, ale ve druhém již s Veronikou Novákovou nestačili na dvojici Běhounek, Malcová a prohráli zaslouženě 1:2 na sety.  Za poslední dva roky asi nejhorší výkon v mixu, kdy oběma nic nešlo.  Je nutno ale uznat, že soupeř hrál velmi dobře a jeho postup až do finále byl zasloužený.
Náladu si spravil ve čtyřhře, kdy s Honzou Rázlem bez problémů a zaváhání celý turnaj vyhráli.  Ve dvouhře to už tak snadné nebylo,  po snadných výhrách nad Adamem Králem a Janem Ptáčkem se zapotil v semifinále proti Ondrovi Běhounkovi, zejména v prvním setu (30:29, 21:14),  finále proti jeho parťákovi ze čtyřhry pak proběhlo klasicky na tři sety (21:11, 23:25, 21:18), ale nakonec mohl slavit druhé vítězství.
Naše dvojice tak odjíždí z turnaje s bilancí 2-1-0 a dvě pátá místa k tomu.

Výsledky: ZDE 
 
Výsledky:  
 
Dvouhra chlapců:
1. místo Daniel Dvořák (Sokol České Budějovice)
5. místo David Dvořák (Sokol České Budějovice)
9. místo Patrik Fuciman (SKB Český Krumlov)
 
Dvouhra dívek: 
17. místo Barbora Kortusová (SKB Český Krumlov)
17. místo Helena Novotná (SK Badminotn Tábor)
 
Smíšená čtyřhra: 
5. místo Daniel Dvořák - Veronika Nováková (Sokol České Budějovice - Jiskra Nejdek)
5. místo Patrik Fuciman - Barbora Kortusová (oba SKB Český Krumlov)
 
Čtyřhra chlapců: 
1. místo Daniel Dvořák - Jan Rázl (Sokol České Budějovice - TU Liberec)
2. místo David Dvořák - Pavel Hrubec (Sokol České Budějovice - SK Hamr )
9. místo Patrik Fuciman - Samuel Glac (SKB Český Krumlov - BO Chance Ostrava)
 
 Čtyřhra dívek: 
9.místo Barbora Kortusová -Barbora Bursová (SKB Český Krumlov - SK Hamr)
 
 
 
 Foto: Roman Dvořák
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál