Českokrumlovský pohár regionálních výběrů U13, Český Krumlov

XIX. seriál turnajů přípravek - 3. kolo, Český Krumlov

27. 5. 2019
Soustředění OTP č.8, Český Krumlov

Mistrovství České republiky 2019

Publikováno: 4. 2. 2019  Autor: Linda
Jihočeši zazářili na Mistrovství České republiky dospělých. Titul si domů odváží českokrumlovský pár Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. K tomu tři bronzové medaile. Bravo!
O tomto víkendu proběhlo Mistrovství České republiky v kategorii dospělých a to za účasti nejlepších českých hráčů a hráček. Mezi startujícími byla i velmi početná skupina jihočeských zástupců, kteří zasáhli do bojů o medaile.

Nejúspěšnější disciplínou se stala čtyřhra mužů ve které bylo vidět spousta nervy drásajích třísetových bitev. Tou nejdůležitější se stalo finálové utkání mezi českokrumlovskou dvojicí Jaromír Janáček - Tomáš Švejda proti dvojici Matěj Hubáček a Jakub Bitman. První set pro sebe rozhodli Míra s Tomášem v poměru 21:15, druhý ztratili v poměru 16:21 a šlo se do třetího. Tam museli kluci ukázat pevné nervy a odvrátit dva mečboly soupeřů. Nakonec celý zápas otočili a vyhráli 23:21 a první společný titul byl doma.
Další a poměrně nečekanou medaili vybojoval Honza Janoštík (Sokol České Budějovice) spolu s Vojtou Šelongem. Tato dvojice startovala až na základě divoké karty a po nalosování soutěže by asi nikdo medaili nečekal, neboť losovací program jim hned v úvodním zápase přisoudil nasazené turnajové dvojky Pavla Drančáka a Michala Hubáčka, kteří v letošní sezóně ještě neprohráli. Po třísetové bitvě Honza s Vojtou mohli zvednout ruce nad hlavu a radovat se z postupu. Nakonec z toho byla pro Honzu první seniorská medaile a to za třetí místo.
Úspěšnost v této disciplíně ještě potrhlo 5. místo křemežského páru Jindřich Kukač a Petr Beran.

Ve čtyřhře žen pak Hanka Milisová (SKB Český Krumlov) se svou spoluhráčkou Eliškou Maixnerovou ukázaly mladým hráčkám, že rozhodně je třeba s nimi stále počítat. V boji o medaile porazily naše juniorské mistryně ČR a mohly se společně radovat z další společné medaile - letos bronzové.
I v této disciplníně můžeme mít určitě radost z 5. místa dvojice Lucie Černá - Zuzana Matoušková (obě Sokol Křemže).

O další bronzovou medaili se přičil Míra Janáček hrající se Sabinou Milovou a to ve smíšené čtyřhře. Za zmínku stojí i výkon Tomáše Švejdy a Hany Milisové, kteří dokázali jako jediný vzít set pozdějším vítězům Jakubu Bitmanovi a Bětce Bášové.

Ve dvouhrách to letos na medaile nestačilo, ale za zmínku určitě stojí výkon Honzy Janoštíka. Tento v prvním kole porazili úřadujícího Mistra ČR U19 a došel až do čtvrtfinále. Zde podlehl pozdějšímu vítězi Adamu Mendrekovi, ale jako jediný mu dokázal sebrat set. Celkové 5. místo je pro Honzu určitě výborným výsledkem.

Blahopřejeme.

Výsledky: ZDE

Výsledky Jihočechů:

Dvouhra mužů:
5. místo Jan Janoštík (Sokol České Budějovice)
9. místo Petr Beran (Sokol Křemže)
17. místo Michal Prokeš (SK Dobrá Voda)

Dvouhra žen:
17. místo Zuzana Matoušková (Sokol Křemže)

Čtyřhra mužů:
1. místo Jaromír Janáček - Tomáš Švejda (oba SKB Český Krumlov)
3. místo Jan Janoštík - Vojtěch Šelong (Sokol České Budějovice - FSpS MU Brno)
5. místo Jindřich Kukač - Petr Beran (oba Sokol Křemže)
17. místo Michal Koudelka - Petr Pirtyák (oba Sokol Křemže)

Smíšená čtyřhra:
3. místo Jaromír Janáček - Sabina Milová (SKB Český Krumlov - Sokol Radotín Meteor Praha)
9. místo Tomáš Švejda - Hana Milisová (oba SKB Český Krumlov)
9. místo Jan Fröhlich - Lucie Černá (BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou - SKB Český Krumlov)