Propozice

7. 9. 2019
Oblastní přebor jednotlivců - kat. U15, České Budějovice

Jihočeši ovládli turnaj výběrů U13

Publikováno: 25. 5. 2014  Autor: kADEL
Jihočeský výběr vyválčil první místo na turnaji regionálních výběrů O českokrumlovský pohár. Oporami Jihočechů na 26. ročníku turnaje byli Bára Hadáčková, Jan Janoštík, Tomáš Švejda a Richard Šimoník.
Turnaj byl letos mimořádně kvalitní. Snad každý výběr měl ve svých řadách někoho z předních míst aktuálního celorepublikového žebříčku a řada družstev se mohla spolehnout na výkony medailistů z Mistrovství republiky jednotlivců. Vítězný jihočeský výběr začal celý turnaj prohrou v základní skupině. Hned první soupeř – Výběr Prahy – byl nad jeho síly. Těsná prohra 3:4 nebyla ideální startem. Naštěstí hned v následujícím utkání pražskému družstvu nadělil stejný výsledek jejich následující soupeř ze severu Čech. Postup ze základní skupiny tak měli Jihočeši opět ve svých rukách. A již ho nepustili. V přímém souboji o první místo ve skupině porazili družstvo Severních Čech 5:2 a mohli se radovat z účasti ve finálové skupině a jistoty medaile.
 
Ve finálové skupině si nejprve poradili 5:2 s výběrem Severní Moravy. A po dalším těsném vítězství 4:3 nad Výběrem Západočeské oblasti se mohli radovat ze zisku zlatých medailí.
 
Jihočeské družstvo letos reprezentovali Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice), Julia Hejnová (SKB Český Krumlov), Gabriela Klampflová (SKB Český Krumlov), Jan Janoštík (Sokol České Budějovice), Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov) a Richard Šimoník (Sokol Vodňany). Největší oporou a hvězdičkou družstva byla bezpochyby Bára Hadáčková. Mistryně České republiky nastupovala do všech utkání v pozici favoritky a nic jiného než výhry se od ní neočekávalo. Bára se s tímto tlakem dokázala obdivuhodně vyrovnat. Všechny své dvouhry dokázala bez problémů vyhrát. V důležité smíšené čtyřhře nastupovala s netradičně s krumlovským Tomášem Švejdou a i zde byla stoprocentně úspěšná. V průběhu celého turnaje netratila ani set a přispěla tak velkou měrou v úspěchu. Také Tomáš byl bezchybný. Vyhrál všechny dvouhry bez ztráty setu a přinesl družstvo cenné body. Hrál však vždy druhou dvouhru. O body na pozici prvního nasazeného chlapce se totiž musel rvát mladičký Jan Janoštík. Ne vždy byl úspěšný, ale v rozhodujících okamžicích potřebné body uhrát dokázal. Navíc nastupoval i v důležité čtyřhře se svým tradičním parťákem Richardem Šimoníkem. Ríša hrál jen čtyřhry, ale právě on klidem a zodpovědností dokázal podržet svého mladšího parťáka a v rozhodujících okamžicích dotáhnout dramatické koncovky k vítězství.
 
Všechny opory jihočeského družstva jsou členy RSC Jižní Čechy a pravidelně se účastní společných tréninků.
 
Vítěznému jihočeskému výběru moc gratulujeme.
 
Konečné pořadí:
1.  Jižní Čechy
2.  Severní Morava
3.  Výběr Západočeské oblasti
4.  Východní Čechy
5.  Výběr Prahy
6.  RSC Střední Čechy
7.  Severní Čechy
8.  Jižní Morava
9.  SKB Český Krumlov
 
 

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál