FZ Forza Summer Camp 2018, pro kategorie U15 - U19, SKB Český Krumlov

FZ Forza Summer Camp 2018, pro kategorie U13 - U15, SKB Český Krumlov

26. 8. 2018 - 29. 8. 2018
Letní soustředění pro děti, Vodňany

FZ FORZA Czech U17 International 2018

Publikováno: 10. 4. 2018  Autor: Linda
Jihočeši zazářili na FZ FORZA Czech U17 International 2018. Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) zvítězil ve dvouhře a spolu s Tomášem Švejdou (SKB Český Krumlov) ve čtyřhře. Tomáš pak ještě vybojoval bronzovou medaili ve dvouhře. Blahopřejeme.
Na mezinárodním turnaji FZ FORZA Czech U17 International 2018 dosáhli Jihočeši výborného výsledku.

Ve dvouhře chlapců patřil turnaj Honzovi Janoštíkovi (Sokol České Budějovice), který bez zaváhání a koncentrovaným výkonem došel až do finále. Zde narazil na výborně hrajícího Belgičana  Yaro van Delsna, který v semifinále porazil Tomáše Švejdu (SKB Český Krumlov). Honza zaváhal pouze ve druhém setu, jinak měl celý zápas pod kontrolou a po výsledku 21:14, 17:21 a 21:8 se mohl radovat s prvního titulu ve dvouhře na okruhu BEC U17.

Ve čtyřhře chlapců pak Honza s Tomášem spojili své síly a z pozice nasazených jedniček si jistě dokráčeli pro titul. Ve finále porazili polskou dvojici Andrzej Niczyporuk/Mikolaj Szymanowski 21:6, 21:17.

Pro další mladé Jihočechy to byla především zkušenost s mezinárodním badmintonem a přestože to tentokrát na přední příčky nestačilo, doufáme, že jim to přinese mnoho nových poznatků do jejich tréninku.

Oběma jihočeským hráčům gratulujeme a držíme palce na dalších akcí.

Výsledky: ZDE

Výsledky Jihočechů:

Dvouhra chlapců:
1. místo Jan Janoštík (Sokol České Budějovice)
3. místo Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov)
33. místo Adam Ječmínek (SKB Český Krumlov)
33. místo Adam Marťán (SKB Český Krumlov)
33. místo Štěpán Kalbáč (ČZ Strakonice)

Dvouhra dívek:
33. místo Linda Šmikmátorová (SKB Český Krumlov)
33. místo Barbora Kortusová (SKB Český Krumlov)

Čtyřhra chlapců:
1. místo Jan Janoštík - Tomáš Švejda (Sokol České Budějovice - SKB Český Krumlov)
17. místo Adam Ječmínek - Adam Marťán (oba SKB Český Krumlov)