Propozice

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

9th MULTI ALARM Hungarian International Junior Championships 2019

Publikováno: 12. 2. 2019  Autor: Linda
Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) zvítězil spolu s Vítem Kulíškem na 9th MULTI ALARM Hungarian International Junior Championships 2019. Blahopřejeme.
 Honza Janoštík (Sokol České Budějovice) zvítězil spolu s Vítkem Kulíškem na tradičním mezinárodním mistrovství Maďarska juniorů. Jejich cesta turnajem byla velmi náročná. Po prvním "snadném" kole je čekal první nasazený pár Antoška - Horák ze Slovenska. V dramatické třísetové bitvě se nakonec ale radovali z výsledku 12:21, 21:14 a 22:20 naši kluci. V dalším kole si pak snadno poradili se svými kolegy Brázda/Dostál a mohli se tak radovat z postupu do semifinále. Tady je čekala dvojice ze Srbska Tomič/Lukič. I tady se odehrálo třísetové drama, když kluci v koncovce prvního setu neproměnili tři setboly. Zápas dospěl do třetího setu a i tady dokázali kluci pevné nervy a mohli se tak po výsledku 23:25, 21:12 a 24:22 radovat z postupu do finále. Tady nastoupili proti polské dvojici Kordek/Cimosz a i tady dospěl zápas do třetího setu a i tady se kluci mohli radovat po výhře 21:11, 17:21 a 21:16.

Dalšího výborného výsledku dosáhl Honza i ve dvouhře a smíšené čtyřhře. Ve dvouhře postoupil až do čtvrtfinále, kde čekal vícemistr Evropy juniorů z letošího roku Christo Popov. Honza odehrál výtečný zápas plný dlouhých výměn a statečně držel s Popovem krok. Bohužel ve třetím setu byl již Popov nad Honzovo síly a Honza tak obsadil končné páté místo. Pátým místem tak skončila jeho cesta ve smíšené čtyřhře. Tady spolu s Tallu van Coppenolle podlehli ve čtvrtfinále těsně srbské dvojici Tomič/Loncar 19:21 a 20:22.

Výsledky: ZDE
 
Výsledky:  
 
Dvouhra chlapců:
5. místo Jan Janoštík (Sokol České Budějovice)
 
Smíšená čtyřhra: 
5. místo Jan Janoštík - Tallulah van Coppenolle (Sokol České Budějovice - Orlová Lutyně)
 
Čtyřhra chlapců: 
1. místo Jan Janoštík - Vít Kulíšek (Sokol České Budějovice - Astra ZM Praha)
 
 
 
 
Foto: Martin Krpata

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál