Propozice

27. 5. 2019
Soustředění OTP č.9 - mladší, Český Krumlov - ZRUŠENO

14. 7. 2019 - 20. 7. 2019
Letní kondičně-badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

48. Bodensee Jungendturnier Friedrichshafen

Publikováno: 17. 5. 2015  Autor: Linda
Na mezinárodním juniorském turnaji v německém Friedrichshafenu se výborně dařilo Janu Janoštíkovi (Sokol Č. Budějovice), když zvítězil ve dvouhře a čtyřhře. Další medaili veze domů Bára Hadáčková (Sokol Č. Budějovice) a to bronzovou za čtyřhru dívek.
 
Na 48. ročníku Bodensee Jungendturnier ve Friedrichshafenu startovali Honza Janoštík a Bára Hadáčková a mezi 385 účastníky z 9 zemí se rozhodně neztratili.
 
Honza zvítězil v kategorii U3 ve dvouhře a s Bálintem Papaiem z maďarska i ve čtyřhře. A právě finále dvouhry chlapců, kde se střetnul Honza právě s Bálintem Papaiem, patřilo k těm nejdramatičtějším. V prvním setu Bálint Honzu doslova převálcoval a rozbraného Honzu porazil 21:8. Do druhé setu, ale zvedl Honza hlavu a začal bojovat a set doslova vydřel v poměru 21:16. Ve třetím setu oba kluci ukázali jak moc chtějí vyhrát. Rvali se o každý bod a tak byly k vidění dlouhé výměny, plné zvratů. Z vítězství se nakonec radoval Honza, když přeci jenom dokázal najít odvahu k důraznějšímu zakončení výměny.
Ve čtyřhře pak kluci spojili své síly a zvítězili.
 
V kategorii U15 pak bojovala Bára. Ve dvouhře s přehledem zvítězila ve své skupině, ale v postupu dál ji zastavila maďarka Tittina Papp. Bára s ní odehrála vyrovnaný zápas, ale na postup to bohužel nestačilo. Po prohře 18:21 a 20:22 obsadila konečné 9. místo.
Ve čtyřhře to vypadalo, že Bára nenastoupí vůbec, jelikož pro zranění do Německa neodcestovala její spoluhráčka Jana Adámková. Nakonec se ale trenérovi Romanu Janoštíkovi podařilo domluvit spoluhráčku z Německa Rafaelu Winkler a ukázalo se to jako šťasná volba. Holky postoupili až do semifinále, kde podlehly ve velice kvalitním zápase sehranější maďarské dvojici Violetta Papai - Tittina Papp. Bára si tak domů dovezla bronzovou medaili.
 
Obě hráčů tak patří velká gratulace a také pochvala za předvený výkon.
Blahopřejeme.
 

 

 

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál