Propozice

27. 5. 2019
Soustředění OTP č.9 - mladší, Český Krumlov - ZRUŠENO

14. 7. 2019 - 20. 7. 2019
Letní kondičně-badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

28. 7. 2019 - 3. 8. 2019
Herní badmintonové soustředění Křemže 2019, Křemže

30. ročník Turnaje neregistrovaných, Křemže

Publikováno: 19. 11. 2011  Autor: MUDr. Václav Koudelka
Již XXX. ročník turnaje v badmintonu pro hráče, kteří nemají badmintonovou licenci uspořádali badmintonisté TJ Sokol Křemže.
Když začátkem osmdesátých let minulého století uspořádali tuto akce poprvé byla to v badmintonovém dění v Čechách ojedinělá událost. Od té doby je badminton stále populárnější a rozrůstají se řady hráčů s licencí, ale i řady těch, kteří si při badmintonu "jen" chtějí protáhnout tělo. V současné době je řada příležitostí, jak si zahrát badminton pod vedením zkušených trenérů v rámci tzv "komerce" či si jen tak zahrát s přáteli na pronajatých kurtech. A protože jsme národ soutěživý, mnozí z těchto "rekreačních" badmintonistů vyhledávají příležitosti jak si poměřit síly se sobě rovnými. Je i celá řada těch, kteří si chtějí badminton alespoň vyzkoušet na regulerním kurtu v řízené soutěži.
 

Tohle všechno se projevilo 17. listopadu na Turnaji pro neregistrované. Tento ročník se mohl pochlubit velkým zájmem startujících – sešlo se dvaadvacet soutěžících ze třinácti obcí Jihočeského kraje. Kromě domácích a hráčů z krajského města si přijeli zahrát i zájemci z Písku, Třeboně, Ledenic či Českých Žlebů. Mnozí z nich předváděli dobrou hru svědčící o jejich treninkové píli a zkušenostech, jiní se s badmintonem teprve seznamovali. Všichni ale prokázali velké zaujetí pro hru a podávali výkony na hranici svých sil a možností.
 
Systém turnaje umožnil každému ze startujících sehrát alespoň osm setů, při kterých byli na kurtu v plném nasazení až hodinu čistého času. Nejvytíženější hráčkou byla vítězka ženské kategorie. Její hra měla takovou kvalitu, že změřila síly i s muži. Rozhodně se mezi nimi neztratila a odehrála celkem dvanáct náročných setů. Protože se hrálo na dva sety, rozhodoval o vítězi jednotlivých zápasů často i počet jednotlivých míčů a nebylo vyjímkou, že vítězství přinesl rozdíl jediného míče.
 
Po několika letech se sešly alespoň tři startující ženy. Mezi nimi suverénně kralovala Renata Divišová z Českých Žlebů. Její hra snesla i ta nejpřísnější měřítka. O druhé místo se svedl tuhý boj, ze kterého vyšla vítězně Havlová z Ledenic a třetí příčku obsadila Pošustová z Písku.
 
Muži se před turnajem podle vlastního uvážení přihlásili do kategorie "elite" či do soutěže těch méně zkušených. Sedm těch zkušenějších doplnila i vítězka soutěže žen. Osm startujících rozdělených do dvou skupin, kde hráli každý s každým, už dopoledne předvádělo náročný a pěkný badminton. Vítězové  skupin se pak na závěr turnaje utkali o konečné prvenství povzbuzováni početnými skupinami příznivců. Po dramatickém boji zvítězil R. Konrád z Třeboně nad M. Frühaufem (Český Krumlov). Třetí místo vydřel v dramatickém souboji P. Klinkl z Krasetína, když v malém finále zvítězil nad Vedlem z Českého Krumlova.
 
Stejně dramatické byly zápasy ve skupině těch méně zkušených. Vítězové tří semifinálových skupin, ve kterých dopoledne se utkalo celkem dvanáct startujících, pak odpoledne hráli o vítězství ve skupině "B". I oni předvedli výborné výkony, někdy až na hranici sebeobětování. Nejvíce umění předvedl M. Marek z Českých Budějovic, který vítězstvím v celé skupině těch méně zkušených obsadil celkově deváté místo. Desátý skončil J.Vrchota (ČB) a jedenáctý L. Sábo z Trhových Svinů.

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál