Propozice

25. 1. 2019
Turnaj Grand Prix ČR "D" dospělých, Strakonice

26. 1. 2019
Turnaj PŘÍPRAVEK + MINIBADMINTONU, České Budějovice

17. 2. 2019
Turnaj Grand Prix ČR "D" - kat. U13, České Budějovice

18. 2. 2019
Soustředění OTP č.4, Český Krumlov

25. 3. 2019
Soustředění OTP č.5, Český Krumlov

15. 4. 2019
Soustředění OTP č.6, Český Krumlov

6. 5. 2019
Soustředění OTP č.7, Český Krumlov

27. 5. 2019
Soustředění OTP č.8, Český Krumlov

30. ročník Turnaje neregistrovaných, Křemže

Publikováno: 19. 11. 2011  Autor: MUDr. Václav Koudelka
Již XXX. ročník turnaje v badmintonu pro hráče, kteří nemají badmintonovou licenci uspořádali badmintonisté TJ Sokol Křemže.
Když začátkem osmdesátých let minulého století uspořádali tuto akce poprvé byla to v badmintonovém dění v Čechách ojedinělá událost. Od té doby je badminton stále populárnější a rozrůstají se řady hráčů s licencí, ale i řady těch, kteří si při badmintonu "jen" chtějí protáhnout tělo. V současné době je řada příležitostí, jak si zahrát badminton pod vedením zkušených trenérů v rámci tzv "komerce" či si jen tak zahrát s přáteli na pronajatých kurtech. A protože jsme národ soutěživý, mnozí z těchto "rekreačních" badmintonistů vyhledávají příležitosti jak si poměřit síly se sobě rovnými. Je i celá řada těch, kteří si chtějí badminton alespoň vyzkoušet na regulerním kurtu v řízené soutěži.
 

Tohle všechno se projevilo 17. listopadu na Turnaji pro neregistrované. Tento ročník se mohl pochlubit velkým zájmem startujících – sešlo se dvaadvacet soutěžících ze třinácti obcí Jihočeského kraje. Kromě domácích a hráčů z krajského města si přijeli zahrát i zájemci z Písku, Třeboně, Ledenic či Českých Žlebů. Mnozí z nich předváděli dobrou hru svědčící o jejich treninkové píli a zkušenostech, jiní se s badmintonem teprve seznamovali. Všichni ale prokázali velké zaujetí pro hru a podávali výkony na hranici svých sil a možností.
 
Systém turnaje umožnil každému ze startujících sehrát alespoň osm setů, při kterých byli na kurtu v plném nasazení až hodinu čistého času. Nejvytíženější hráčkou byla vítězka ženské kategorie. Její hra měla takovou kvalitu, že změřila síly i s muži. Rozhodně se mezi nimi neztratila a odehrála celkem dvanáct náročných setů. Protože se hrálo na dva sety, rozhodoval o vítězi jednotlivých zápasů často i počet jednotlivých míčů a nebylo vyjímkou, že vítězství přinesl rozdíl jediného míče.
 
Po několika letech se sešly alespoň tři startující ženy. Mezi nimi suverénně kralovala Renata Divišová z Českých Žlebů. Její hra snesla i ta nejpřísnější měřítka. O druhé místo se svedl tuhý boj, ze kterého vyšla vítězně Havlová z Ledenic a třetí příčku obsadila Pošustová z Písku.
 
Muži se před turnajem podle vlastního uvážení přihlásili do kategorie "elite" či do soutěže těch méně zkušených. Sedm těch zkušenějších doplnila i vítězka soutěže žen. Osm startujících rozdělených do dvou skupin, kde hráli každý s každým, už dopoledne předvádělo náročný a pěkný badminton. Vítězové  skupin se pak na závěr turnaje utkali o konečné prvenství povzbuzováni početnými skupinami příznivců. Po dramatickém boji zvítězil R. Konrád z Třeboně nad M. Frühaufem (Český Krumlov). Třetí místo vydřel v dramatickém souboji P. Klinkl z Krasetína, když v malém finále zvítězil nad Vedlem z Českého Krumlova.
 
Stejně dramatické byly zápasy ve skupině těch méně zkušených. Vítězové tří semifinálových skupin, ve kterých dopoledne se utkalo celkem dvanáct startujících, pak odpoledne hráli o vítězství ve skupině "B". I oni předvedli výborné výkony, někdy až na hranici sebeobětování. Nejvíce umění předvedl M. Marek z Českých Budějovic, který vítězstvím v celé skupině těch méně zkušených obsadil celkově deváté místo. Desátý skončil J.Vrchota (ČB) a jedenáctý L. Sábo z Trhových Svinů.

Partneři

Český badmintonový svaz

Unipex CZ s.r.o.

Jihočeský kraj

Centrum sportovních cen

Další odkazy

Mapa webu

RSS kanál